Wednesday, 3 October 2012

Haigusepäev ja jälle koolijutt

Eile hakkasin ma end kontoris juba kahtlaselt palavikuselt tundma, mis ei olnud üleüldsegi üllatav, arvestades, kui palju kolleege tööl haiged on ja pidevalt puudu on. Kohusetundest olin küll ilusti tööpäeva lõpuni, aga otsustasin, et tänase päeva võtan kodus puhkamiseks.

Hommikul ei saanud suurest ärevusest magadagi, saatsin ülemusele sõnumi ja ta vastas, et ju mingi viirus kontoris, sest üks teine kolleeg on täna kodune haiguse tõttu. Eile tundus too teine kolleeg minu meelest küll täie tervise juures, võrreldes sellega, kuivõrd kehvasti mina end tundsin, aga eks teise inimese sisse ei näe. Olen aus, ma tunnen end siiski üsna kehvasti, samas tööl oleks ma hakkama saanud küll , aga kindlasti endast mitte 100% andnud. Samas, viimati võtsin haige-päeva aasta tagasi, seega oli ka aeg. Õnneks saan oma üksiku haigusepäeva eest siiski täistasus palka.

Tänane päev on aga üsna sündmusterohkeks kujunenud, sest kell 4 hommikul saabus lõpuks salasõna Birkbecki kooliportaali logimiseks ja ma sain lõpuks oma kursuse plaani näha. Näete, ma olen nüüd täitsa ausalt BCs Social Sciences kursuse õpilane:


Õppelaenust ei ole ma veel midagi kuulnud, aga olen 100% kindel, et ma selle saan ning siinsest õppelaenu süsteemist teen eraldi postituse. 2012 aastal õppima asuvad saavad esmakordselt õppelaenu, kui nad poole-kohaga õpivad, nagu mina. Eelnevatel aastatel oli õppelaen saadaval vaid täiskohaga õpilastele, seega ma võtsin selle sammu just õigel ajal. Samas õppemaksud on ka sellest aastat palju palju kõrgemad, kuid õppelaenu süsteem mulle meeldib, mis teeb õppimise siiski väga võimalikuks. 

Esimesel semestril on mul tunnid iga neljapäev kella 18st 21ni. Jama on see, et see neljapäev on esimene loeng ja ma peaks alles kell 17:30 tööl lõpetama, millega ma elu-sees ei jõua õigel ajal kohale, eriti ühistranspordiga. Homme lähen kindlasti tööle ja vaatan, kas saan kellegiga vahetust vahetada või ehk tuleb ülemus mulle lahkelt vastu ja teeb viimasel minutil muudatuse. Kui mitte, siis kool peab aru saama, et ma teatasin neile, et ma täiskohaga töötan ja on nende süü, et nad ainult kaks päeva enne ette teatasid esimese loengu aja, kuigi ma neile olen kaks nädalat helistanud ja neid taga ajanud, et ma oma asjad õigel ajal saaksin.

Töökoht õnneks on juba lubanud, et kui ma neile ette teatan, siis saan oma töö-graafiku sättida, et ma saan koolipäevadel varajases vahetuses töötada ja kell 16 lõpetada, et ma õigeks ajaks loengule jõuaks. Jah, mul läheb poolteist tundi töölt kooli minekuks ja kaart mu marsruudist on siin:


Punkt A on töökoht, kust saan bussiga sõita Hatton Crossi peatusesse. Südamest loodan, et see buss hiljaks ei jää, nagu ta viimasel ajal armastab teha. Hatton Crossist saan ma metrooga sõita Russell Square'i kesklinnas, mille ligidal ka mu Birkbecki kool on Punkt B all.

Koolipäevad hakkavad olema VÄGA pikad, sest et kell 16 tööl lõpetada, pean ma alustama kell 8. Kella 8. äratus tähendab kell 5:45 ülesärkamist. Kui tund lõpeb kell 21, siis jõuan ma koju umbes 22:30. Ma pean nüüd vaid välja nuputama, mida ja kunas ma nendel päevadel söön. Ilmselt tuleb võileib metroosõiduks valmis teha, et loengus näljast ei nõrkeks.

Lisaks neljapäevadele on see semester kaks õppetundi ka laupäeval, üks neist juba see laupäev. Nood päevad algavad kell 11 ja lõpevad kell 17.

Lisaks lähen ma järgmise nädala laupäeval uute õpilaste päevale, kus on mitmed loengud koolis õppimisest jms kasulikust.

Ausalt, hirm on natukene, et kuidas ma kõike jõuan, aga kes tahab, see jõuab. Ei mingit õhtuti tundide viisi teleri ees logelemist ja raamatute lugemist pean ilmselt ka piirama hakkama...

Väike pildikene minu tulevasest koolimajast ka:


Lõpetuseks mainiks ajaloo huvides ära, et esimese semestri moodul on kohustuslik kõigile, mis on "Introductions: Understanding the Social World". Teise ja kolmanda semestri moodulid sain ma ise valida. Teisel semestril õpin psühholoogiat ning kolmandal semestril õpin "Development Theories and Strategies". Psühholoogia oli küll mu esimene valik teiseks semestriks, kolmandal semestril oleks ma meelsamini ajalugu õppinud, kuid "Development Theories and Strategies" peaks ka üsna huvipakkuv olema. Eks jagan kõigest rohkem, kui õppimiseks läheb. Kui mul muidugi siis aega on...

4 comments:

 1. Oled väga tubli küll :)
  Loodetavasti leiad kooli kaudu nüüd ka endale toredaid sõpru :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh. Toredaid inimesi ja uusi sõpru kohata oleks täitsa tore :)

   Delete
 2. Äge! Ma olen täitsa kindel, et sa saad suurepäraselt hakkama. Inimene on täpselt nii laisk, kui tal olla lastakse. Mida rohkem teed, seda rohkem jõuad - vähemalt mulle tundub küll täpselt nii.

  Mul sõbrants töötab ja õpib Londonis, mõlemat täiskohaga, saab ka hakkama. Ehkki jah, aega on tal vähe :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Paljud inimesed saavad sellega hakkama ja töö ja ülikool on täiesti normaalsed, aga minu jaoks on see ülisuur asi, seega kooliteemal ka oma blogi täidan ja pablan siin :D

   Delete

Kuidas ma oma lastele riideid ei osta

Kunangi ei sallinud ma teise ringi riideid üldse. Ehk seetõttu, kuna enamus mu enda riideid tulid kaltsukatest ning kuigi ma teadsin, et ne...