Monday, 15 February 2010

Sõbrapäeva koogid

Eile küpsetasin kohe mõnuga kahte asja korraga. Mõlemat tegin esmakordselt ja sehkendamist oli palju.
Alustasin moorapeadega, mille retsepti sain siit (tegin selle kõige esimese järgi). Mul aeg-ajalt tulevad siin isud taoliste lapsepõlve klassikute järele ja siin muud varianti ei ole, kui ise teha. Kuna miksrit ei ole meil, siis vahustasime munakollase ja munavalge käsitsi, mis oli paras tegemine, aga hakkama saime mehega kahepeale.
Kuni biskviidiküpsised selle jaoks küpsesid, alustasin teise koogiga, milleks oli Manhattani toorjuustukook, mis tuli samuti siit. Tegin esimese kihi valmis ja panin selle siis külmikusse tahenema. Selleks ajaks olid biskviidiküpsised valmis ja võtsin need ahjust välja jahtuma.
Siis tegin valmis teise kihi juustukoogi jaoks, kallasin esimesele küpsisekihile ja panin ahju. Selle ajaga tegin valmis võikreemi moorapeade jaoks ja panin selle ka küpsiste vahele.
Kui juustukoogi teine kiht oli küpsenud, siis tõstsin selle välja tahenema ja asusin moorapeade šokolaadivõõpa valistama. Kuna sellist väikest kastmepanni ei ole, siis panin ained hoopis mikrosse. Tuli natukene liiga tihe ja siis olin sunnitud seda hoopis moorapeade peale määrima, mitte moorapeasid selle sisse kastma. Ja kuna köök oli väga külm, kippus see väga kiirelt ära kuivama. Seetõttu nad just esteetiliselt ei olnud eriti nii nagu peaksid olema.
Tegin valmis viimase hapukoorekatte juustukoogile ja sai see viimased 5 minutit ahjus ja oligi kõik tehtud.
Moorapeasid nosisime juba eile õhtul ja juustukoogil lasksime tänaseni taheneda. Moorapeadel oli küll see "õige" maitse, aga juustukook üllatas meid täna oma suussulavusega. Mõlemad tulevad kindlasti kordamisele.

Pilti ka:


Head sõbrapäeva kõigile!

1 comment:

 1. Head ja toredat sõbrapäeva!!!
  Küll on vahva, et on olemas tõeline sõbrapäev!!!
  Ja siis on vahva, kui saab veel sõbrapäeval ka kooki!!!
  Küll on tore ja vahva!!!!
  Head sõbrapäeva siis ja head maiustamist!!!Sõbrapäeval!!!

  ReplyDelete

Kohtusin eestlasega :)

Ajaloo huvides paneks kirja, et eile sain ma siin ühe eestlasega kokku. Inglismaal ei huvitanud mind sealne Eesti kogukond eriti, kuid nüü...