Thursday, 15 March 2018

Amberi esimene sünnipäev!


Eemisel nädalal, täpsemalt 9ndal märtsil, sai meie pere pesamuna, Amber, üheaastaseks. Vau, see aasta läks lennates, aga samas eks meil palju toimus ka. Siin kohal on põnev teha väikene võrdlus, mida kõike suurem venna Cooper selles kõrges eas teha oskas, kuigi nad on üllatavalt sarnased - link postitusele Cooperi esimesest sünnipäevast.

Üheaastane Amber: 

- Teeb mitmeid samme juba paar nädalat, aga kui kiirelt vaja edasi minna, siis eelistab veel käputamist. Aina tihedamini ajab end küll seisma ja uhkelt paneb kõndima. (Cooper tegi esimesed sammud nädal hiljem temast.)

- Omab 8. hammast. (Sama, mis venna.)

- Sööb üldiselt hästi ja peaaegu kõike. Viimasel ajal on see küll väikese haiguse tõttu tagaplaanil, aga küll isu tagasi tuleb.

- Joob endiselt rinnapiima nii päeval kui ka öösel. Pudelist seda küll eriti ei taha. Korra pakkusin lehmapiima ka, mis välja sülitati. Imetamist ise lõpetada hetkel plaanis ei ole, vaid kuna tüdruk ise enam ei soovi. Kui ta endiselt tissihoolik on, siis ehk teise sünnipäeva juures vaatame seda teemat uuesti. Hetkel emmele meeldib jube palju süüa ja sale olla :D

- Magab päeval enamasti 2x. Kahjuks aina tihedamini ka vaid 1x. Tavaliselt on esimene uni 10-10:30 ajal ning 1-2h. Kui magab teise korra ka, siis tavaliselt umbes 15 ajal ning see võib samuti 1-2h olla.

- Öösiti ärkab endiselt iga 1-2h tagant. Ja ma nurisesin, et venna selles eas 2x ärkas... Tavaliselt kiire kaisu ja natukene tissi ning magab edasi. Üldiselt magab enamuse ööst oma võrevoodis, kuid kui on hetki, kui seal enam ei lepi, tuleb meie keskele. Haige olles sai ta terve öö ka meie juures olla. Iseenesest oli mul küll kergem teda läbi une seal tagasi magama imetada, kuid ühe külje peal sundasendis magamine ei ole küll kõige parem uni. Aga paari liitri kohvi abil elan ma päevad ilusti üle.

- Kodukaal näitas paar nädalat tagasi natukene üle 11kg. Pikkusest pole aimugi. Kuu tagasi oli umbes 74cm ise proovides mõõtes.

- Matkib mind meeleldi, eriti koristamist ning minu kõrval lapiga seinade nühkimist.

- Aaaarmastab õues ja vees olemist. 

- Endiselt täiesti vaktsineerimata, aga nii, kui ta praegusest külmetusest paraneb, siis teeme ära.


Mõned pildid preili sünnipäeva päevast ka. Kahjuks oli ta üsna haige sel päeval - palavik ning lausa kolm päevaund. Mängis aga oma uute asjadega natukene ja enamasti kaisutas süles ja imetas end unele. Kook ikka minu tehtud, kuigi seda kahjuks preili proovida ei soovinud, milles süüdistan ta tõbisust.

Tagasihoidlik kingikuhila.

Venna ja kass ikka abis.


Venna sai ka pisikingi, et ta terve päev ei mossitaks, et õe sünnipäev enne tema oma on. Puidust kaared on vikerkaar, millest saab igasugu põnevaid asju ehitada.

Preili sünnipäevakook.

Pildi jaoks sai ilus kleit ka mõneks minutiks selga.
Kuidas enamus päeva tegelikult möödus.


No comments:

Post a comment

Kuidas ma oma lastele riideid ei osta

Kunangi ei sallinud ma teise ringi riideid üldse. Ehk seetõttu, kuna enamus mu enda riideid tulid kaltsukatest ning kuigi ma teadsin, et ne...