Saturday, 26 March 2016

Cooper sai kaheseks!

Teispäeval, 22. märtsil, sai meie väike ilmaime kaheaastaseks. Tüüpiliste vanematena ohime ja ähime, et kuidas ta küll juba nii suur on ja küll see aeg lendab. Kuna P tahtis, et me vähekene vaiksemalt võtaks sel aastal, siis ma üritasingi end hirmsasti ostlemisega tagasi hoida. Kahjuks ei tulnud hästi välja. Poisi sünnipäev ise oli armas vaikne päev pere seltsis.

Eelneval õhtul läks Cooper ilusti kell 19 magama ning ma sain rahulikult kõik kingid ära pakkida ja nad elutuppa ilusti valmis sättida. Tegime samamoodi eelmisel aastal. Ma ei mäletagi hästi enda lapsepõlvest, kuidas need sünnipäeva kinkide saamised olid ning kahtlustan, et see hommikuks asjade välja sättimine on pigem Briti komme, aga mulle meeldib. Kinke sain ma Cooperiga võrreldes kohe kindlasti vähem, aga võrreldes teiste märtsigrupi lastega, siis Cooperi kingihunnik oli üsna tagasihoidlik, ausalt :)


Kingitused

Hommikul ärkas Cooper ilusti natukene enne kella 7t ning vahelduseks saime meie ka krapsti voodist välja, et ta sünnipäevaga ilusti alustada. Esmalt jalutas Cooper küll kinkidest kaarega mööda diivanile istuma, aga väikese suunamisega avastas ta, et elutoas oli midagi uut.

Kinkide avamisega sai ta sel aastal väga hästi ise hakkama.Lemmikkink on kindlasti Fireman Sam'i tuletõrjeauto, millega ta mõned päevad nüüd pidevalt mänginud on. Fireman Sam'i multika vaimustus on tal üsna uus, aga teretulnud Peppa Pig'i vahelduseks.See puidust mänguasi oli ükskord mängurühmas ning seal ta mängis sellega huviga, seega mõtlesin kohe, et ostame talle ka. Põhimõte on sellel see, et pisikesed puidust autod lähevad ülevalt kallakust sisse ja siis muudkui sõidavad korruseid allapoole. Vahva vaheldus värvilisele plastikule.


Ja kuna kutile šopata meeldib, siis sai ta endale ka päris oma ostukäru.


Kõige ebahuvitavam kink oli ehk see väike robotkoer, mis hirmus kõva häält teeb ja mis talle seetõttu eriti ei meeldinud. Õnneks oli tegemist üsna odava mänguasjaga, seega see võib rahus oma mängukorda oodata.


Ja põhikingiks oli tõukeratas, mille kohta P mitu korda ütles, et sellega ta küll sõita ei oska, aga Cooper muidugi tõestas, et oskab küll. Tasakaalu veel õpib ja päris elamises ringi ei lenda (õnneks), aga vahelduseks vahva ikka. Tagataustal näha ka sinine beanie bag'i tool, millest ta kahjuks ka veel väga huvitatud ei ole. Paar korda on küll sellel peal istunud, kui ma ta peale pannud olen. Küll suuremaks saades mõistab selle võlu.


Kaarti loeb ka vabalt :)Paar päeva varem tuli Mega Blocks klotsid ka kohale, mis ta natukene varem kätte sai. Kui pakk koju toodi, siis Cooper oli esimene juures avamas ja kui ta kasti lahti saades "vauuu" ütles, siis ei saanud ju ometi klotse kaheks päevaks ära peita.


Kook

Kuna ma aeg-ajalt ikka küpsetan, siis muidugi oli vaja Cooperi sünnipäevakook ka ise teha. Kookide kaunistamises olen ma väga koba, seega tahtsin midagi lihtsat, aga effektset, milleks vikerkaarekook oli suurepärane. Kuna poodides väga korralikke geeltoiduvärve saadaval ei ole, siis need pidin internetist tellima. Seal olid värvidel rõõmsalt hoiatused kaasas, et E-värvid võivad lapsi vähe hüperaktiivseks teha. Aga sünnipäeval ikka võib korra aastas.


Võib öelda, et koogiga olin ma ise väga rahul :)


Samuti võib sünnipäeva puhul kooki lausa hommikusöögiks süüa. Cooper ei ole vist ühtegi mu tehtud kooki veel päris nii isukalt söönud, iga kord väikese tüki saades sõi ta kõik ilusti ära.


Väljaskäik

Kui me kõik hommikusest koogist hüperaktiivsed olime, oli aeg minna mängukeskusesse ringi jooksma.

Hulljulge, mina näiteks selle peale ei julenud minna.

Sellest liumäest saime P'ga mõlemad mitu korda alla lasta.


Mõnusalt vähe rahvast ja palju ruumi oli seekord. Siin on Cooper roosas autos teiste lastega seltsimas.


Ja väike lõunaeine päevakangelasele, kui tal oli mahti kolm minutit paigal istuda. Sünnipäeva puhul sai mahla ka juua :)


Mängukeskuses olime lausa kaks tundi, kuni Cooper muutus natukene virilaks ja ilmselgelt ära väsis. Sõitsime siis koju, kus ta üsna kiiresti uinus ja vanamehena kolm tundi põõnas.

Õhtupoolik oli meil rahulik. Kutt mängis oma uuemate ja vanemate mänguasjadega, kuni jälle ära väsis.


Kahene on nii raske olla...

2 comments:

  1. Kook näeb väga hea välja! :)

    ReplyDelete
  2. Väga armsa sünnipäeva pidasite pojaga! :)
    Hakkasin ka kohe parkimismaju surfama 1a8k pojale :D

    ReplyDelete

Kohtusin eestlasega :)

Ajaloo huvides paneks kirja, et eile sain ma siin ühe eestlasega kokku. Inglismaal ei huvitanud mind sealne Eesti kogukond eriti, kuid nüü...