Wednesday, 20 May 2015

Cooperi sõnad


Suur lobamokk pea 14kuune Cooper veel ei ole, aga mõned arukad sõnad ta juba ütleb küll.

AITÄH - See on tal raudselt lemmiksõna. Seda ütleb ta siis, kui ta midagi tahab, kui ta midagi meile pakub ning vahepeal ilusti õigeaegselt söömist lõpetades ka.

EMME - Enamasti kutsub ta mind ilusti eestikeelselt, mõni harvem kord ka "mama". Maailma armsaim sõna ta suust. Mul läheb alati sisikond vahukommiks, kui ta oma armsa häälega mind kutsub.

DADA - Issit kutsub ta dada'ks, paar korda on koba peale daddy ka öelnud. Ühe korra ütles isegi "issi", aga ma ei tea, kas see tuli tal kogemata suust välja.

EI TAHA - Alati ilusti koos pearaputusega, kui ta midagi ei taha, mida me pakume. Viimasel ajal küll raputab pead ja siis paari sekundi pärast tahab küll.

EI TEE - Seda on ta vaid paar korda öelnud. Kes Instagramis või Facebookis sõber on, siis kuu või rohkem tagasi panin üles ka video, kus ma Cooperile ütlesin "Teeme kalli.", mille peale ta vastas "Ei tee." Aga kalli võtsin ikka.

KAKA - Uusim sõna, mida ta raudselt veel kontekstis ei ütle, aga korrutab hea meelega.

CAR (eesti k. auto) - See tundub vahepeal täitsa õigel ajal ta suust välja tulevat, kuid enamasti korrutab ta seda meie järgi.

HEI - Tervituse asemel või niisama kusagilt välja piiludes.

BABA - Me kutsume Cooperit vahepeal babaks ning seda korrutab ta meie järgi enamasti.

COOPER - Seda on ta küll vaid viimase nädala jooksul kaks korda öelnud, aga täitsa sulgaselge ilus Cooper tuli ta suust välja küll.

2 comments:

  1. Mis keeles sa muidu ise Cooperiga räägid ?

    ReplyDelete
    Replies
    1. Kahekesi olles eesti keeles, kui ta issi kodus on, siis inglise. Ta saab mõlemast ilusti aru.

      Delete

Kohtusin eestlasega :)

Ajaloo huvides paneks kirja, et eile sain ma siin ühe eestlasega kokku. Inglismaal ei huvitanud mind sealne Eesti kogukond eriti, kuid nüü...