Friday, 29 July 2011

Hakkasin potiaednikuks

Räägiks nüüd natukene lilledest. Üles kasvades oli mu ema tohutu lillefänn ja tema lilleaed oli tema au ja uhkus. Meie peres on alati olnud üsna palju lilli ka tubades kasvamas ja seega minu meelest lilled teevadki just õige kodu tunde. Cardiffis elades oli mul mu esimene oma draakonipuu, sest see oli kodus olemas juba ja seda on nii lollikindel kasvatada. Lisaks sain töö juures sealt ilusa ja suure lille, mille nime ma ei tea. Igatahes minu tuba nägi teiste omadega võrreldes ikka tõeline hotell välja. Ma kulutasin mitu korda rohkem aega oma toa koristamisele ka kui teised :P

Oma aasta tagasi ostsin enda ja Rogeri kodusse esimese taime IKEAst, milleks oli muidugi draakonipuu. Ta alguses oli küll natukene selle vastu, sest tema kui mehe meelest on taimed mõtetud, aga ära ta seda veel surmanud ei ole.

See nädalavahetus ostsin elamisse kaks lille veel IKEAst, seekord kaks orhideed. Tahaks mõningaid muid toalilli ka, aga too kord ei näinud midagi muud poes nii head välja.

 Meie valge iludus magamistoa aknal.
 Ja selline minimaalne meie aken ongi. Teisel pool teed käib kõva ehitus jätkuvalt.
 Elutoas on meil tumeroosa kaunitar.
 Asetsevad madala ruuli peal, millest ma ka pilti teen, kui rohkem korda saab elamise. Need kaks vaasi ostsime Eestist Võhmast ühest küünlapoest ja saime nad vaid mingi 4 Euro eest ja paar senti peale. Nende vahel olev lamp ja ees olevad küünlad tulevad muidugi IKEAst. Pulte on meie elamine ka täis.

Kord ostis Roger mulle alustuseks kolm ilusat täpilist potti, mis ka endale täna lõpuks midagi sisse said peale paari kuud tühjalt seismist.
 Ostsin sisepotid ning köögi aknalaual sooviks kasvatama hakata murulauku ja basiilikut, mis mõlemad pakil oleva info järgi peaksid olevat sobivad aastaringselt kasvatamiseks toas.
15l mulda ostsin ka! See oli tõesti kõige väiksem kott, mis poes müüdi ja seda andis alles koju tarida. Muld potti, seemned peale, kastsin ja puistasin veel mulda peale ja palusin jumalat.
 Kaks potti sai murulauku ja üks pott basiilikut. Eks näis, kas seda ehk kunagi muudan. pottidel teen vahet sedasi, et pakilt lõikasin pisikesed nurgakesed pildiga, millega saan täpselt vaadata, millise taimega tegu on, sest murulaugu ja basiiliku lehed on ikka erinevad.
 Möödaminnes näitaks Eestist kaasa haaratud jõulukaktuse kasvusid ka, mis vees endale juuri kasvatavad. Ma küll igalt poolt internetist lugesin, et neid peab mulda panema, et juuri kasvatada, aga minu tädi on täpselt samadest taimedest just vees hoidmisega juured saanud. Suurem hele leht on valgete õitega jõulukaktus ja pisem tumedam on roosade õitega. Loodan väga, et neist ikka midagi saab, ma oleks enda üle nii uhke.
 Tagasi maitsetaimede juurde. Katsin potid toidukilega ja asetasin aknalauale kasvama.
Selline näeb hetkel aknalaud välja. Vabandage väga, et ma oma musta toidtaldrikut ja lõikelaude ka näitan, aga selline meie elamine siin on (üritame asju mitte väga metallile kuivama jätta, sest siinne vesi on üle mõistuse lubjane ja iga väiksemgi veepiisk jätab suure valge laigu järele). Vasakul on see eelpool räägitud draakonipuu, paremal on Rogeri Hispaaniast toodud merekarbid ja munakujuline taimer.

Alustus on minu meelest päris hea, loodetavasti on õnn lilledega ka geenides ja mu suurtest kasvudest ja asjadest ikka asja ka saab :)

3 comments:

  1. Aga kas taimed õhku ei pea saama? Kui nad kilega kaetud, siis ju ei saa? Või tegid augud sisse? Uurin, sest pole varem kilega katmisest midagi kuulnud :)

    ReplyDelete
  2. Juhendil on kirjas, et kata klaasi vms. Ma ei tea, kas peaks paar auku tegema. Ehk keegi targem teab?

    ReplyDelete
  3. Ma usun, et paar lisaauku oleks hea mõte, saaksid taimed õhku. Seda neil vaja ju on :) Agavõin üle küsida, mul ema ja ämm mõlemad need, kes istutavad.

    ReplyDelete

Kohtusin eestlasega :)

Ajaloo huvides paneks kirja, et eile sain ma siin ühe eestlasega kokku. Inglismaal ei huvitanud mind sealne Eesti kogukond eriti, kuid nüü...