Friday, 17 June 2011

Mari annab aru

Kuidas ma kuu aega internetita olin ja kolisin

Et kõik ausalt ära rääkida, pean ma alustama sellest, kuidas me nädal enne kolimist SKYle (meie kaabli, interneti ja telefoni teenusepakkuja) helistasime ja neile andsime teada, et me kolime. Nende telereklaam on väga meelitav, kuidas nad kiire ümbervahetuse teevad ühelt aadressilt teisele. Internet võeti meilt ära päev peale helistamist ning me mõtlesime, et nädala saame ilma internetita hakkama, sest pakkida oli vaja nagunii.

Jõudis kätte 1juuni ning kell 10 hommikul kohtusime uues korteris kinnisvarabüroo mehega kohtusime. Natukene paberimajandust, viimased alkirjad, mõõturitelt näitude võtmine, inventuur ja poole tunni pärast olime üksinda korteris ja kõik võtmed olid käes. Carol Ann (samuti Trinidaadist pärit nagu Rogergi) tuli meile oma pereautoga appi kolima ning õnneks kahe koha vahet oli vaid 2 minuti autosõit ning viie käiguga sai kõik meie nodi uute korterisse. Eelmine majaomanik tuli võtmeid võtma ja oligi kõik! SKY käis kaablit sisse panemas ning vähemalt saime teleri. Õhtupoolikul tõi Neville meie uue voodi, mis nende juures ruumipuudusest oli.


Tere tulemast!
 Rogeri ülesanne oli teler ja kõik tehnika üles sättida, mina sain kokku panna söögilaua, neli tooli ja voodi. Üldiselt võttis kogu lahtipakkimine paar nädalat ja kui aus olla, siis mõned asjad on ikka veel kastides ja panipaigas.
Sisse kolimise päeval, vaade on meil veel sama.
 SKY lubas, et 6ndal tulevad internetti sisse panemas ja Roger võttis selleks puhuks töölt päeva vabaks. Keda ei tulnud, oli SKY ning kui ta neile helistas, teatasid nad, et kedagi ei pidanudki tulema. Kurjustamist, et miks keegi meiega ühendust ei võtnud ning nüüd saame 6 kuud tasuta internetti (pigem 5, sest kuu aega pole internetti olnudki) ja 52 naela krediiti. Öeldi, et 14ndal lülitatakse internett automaatselt sisse.
Esimene õhtusöök ilusti laua taga, mitte enam voodi peal.
 7ndal olin mina kodune ja mängult haige, sest IKEA diivanid ja riiul tulid. Sõbranna oli ka Birminghamist külas ning natukene IKEA meestega flirtimist ja nad isegi kandsid suured kastid trepist üles, mille eest muidu raha võetakse. Õhtupoolikul panin diivanid ja riiuli kokku ning me ei pidanudki enam lekkivalt õhkmadratsilt telerit vaatama.
Vaade köögi aknast teistele ehitistele ja teiste inimeste aedadesse.
 Tuli 14s ja mida ei olnud, oli internet. Ootasime 15ni ja helistasime SKYle. Hakkasid mingit soga ajama, aga imeväel hakkas internet tööle. Oleme nüüd taas maailmaga ühendust, hurraa! Nüüd oleks vaid kahte arvutit hädasti vaja, lisaks palju palju muid pisiasju elamisele.
Elutoa mööblike, riiul on siiamaani tühi ja ootab raamatuid ja muud tarka.

 Kokkuvõtvalt:

-           Uus korter on super! Ma NII naudin omaette olemist, oma kööki, telerita magamistuba (Roger tahab sinna ka telerit, aga ma võitlen selle vastu), ülimugavat voodit, puhast vannituba jne.
-           Kõik ei ole ka nii roosiline olnud, sest meil on vannitoaga jamad olnud. Peale esimest rasket kolimispäeva unistasime dušist. Sain duši alla, keeran nuppu nii ja naa ja vett ei tulnudki! Kutsusin Rogeri appi ja torudest me vett välja ei võlunud, seega pidime vannis oleva kraani all pesemisega leppima (retro). Mõned kõned järgmine päev ja torumees tuligi meid vaatama ja põhjuseks oli olnud see, et vesi ei olnud lihtsalt duši jaoks sisse lülitatud! Tegemist oli show room korteriga, mis ilmselt ülikiirelt valmis ehitati ja selliseid pisivigu me veel avastame.
-           Ma olen ülihoolas vee ja elektri tarbimisega, sest nüüd maksame neid ise ning meil ei ole aimugi, kui kalliks need minna võivad. Paar õhtut oli elamine jääkülm ja pidime isegi kütte natukeseks sisse lülitama. Loodetavasti kuu lõpus tulevad arved meid päris pankrotti ei vii ja loodan positiivset üllatust. Roger nii hoolas ei ole ja nii mõnedki korrad ta lihtsalt jätab tule põlema koridoris, mis mind üsna närvi ajab...
-           Kolimine oli peale abiellumise üks meie parimaid otsuseid! Ma tõesti tunnen hetkel, et ma elan üsna unistuste elu ja ma olen VÄGA õnnelik. Nüüd interneti tagasitulemisega saan ka usinalt rohkem tasuvat tööd otsima hakata.

6 comments:

 1. oh kui mõnus... ma kujutan ette, kui rahul sa seal oled. nii ilusad pildid!

  ja teleka vastu magamistoas võitle lõpuni! nüüd on teil selleks elutuba. magamistuba peaks ikka tehnikavaba tsoon olema.

  ReplyDelete
 2. nii vahva, et kolitud saite! nautige nüüd täiega!

  ReplyDelete
 3. Ma olen nii õnnelik sinu pärast, Mari :) Loodan, et arved pole laes ja teil neid laua taga õhtusööke tuleb palju-palju ;)

  ReplyDelete
 4. V2ga v2ga ilus elamine on, oeh ma ise unistan ka sellisest:) Palju 6nne teile! :)

  ReplyDelete
 5. Palju õnne! :) Väga ilus kodu!

  Mu uues kodus on ka magamistuba teleka (ja muu tehnika) vaba ja see on olnud väga hea otsus! Magan palju paremini.

  Elektrikokkuhoiust. Tikker on selles osas ehk targem, aga ma kuskilt lugesin, et igasugused adaptrid/laadijad (läpakalaadija jmt) võtavad ka sees olles hirmsasti elektrit. Te muidugi võib-olla teate seda isegi ja lülitate oma tehnikapargi ööseks välja :)

  ReplyDelete

Ära häbene ja lahutus-uudist

Tahtsin teha postituse, et mainida, et kui te tahaks iial mulle midagi öelda või ühendust võtta, siis tehtke seda julgelt kas meilid...