Friday, 15 April 2016

Tehtud kudumid

Enam ei saa üldse ilma kudumata olla, nagu väike haigus. Kui ei koo, siis vaatan internetis kudumite pilte ja muudkui mõtlen, mida järgmisena teha, kuigi endal on rohkem kui üks poolik projekt. 


Paar kuud tagasi tellisin Cooperile uued joped, mis on üsna sama lõikega, kuid üks on hall ja teine kollane. Neile puudusid hästi sobivad kindad ja müts, seega oli vaja poisile need valmis kududa.

Poolik müts.

Kindad ja müts esmakordselt käes ja peas.
 Kampsunitega meeldib mul ka edasi eksperimenteerida, jätkuvalt ise huupi kududes ja hiljem jumalat paludes, et nad kokku õmmeldes ja selga mahuksid. Cooper sai endale triibulise nööpidega kampsuni.

Poolik projekt.
Valmis kampsun, mida ta ei tahtnud esmalt paar nädalat üldse selga proovidagi.
Nüüd on poiss kampsuniga sõber, sest ta avastas, et nööbid on lahedad.
Väikeseid kampsuneid on lahe teha, aga ise tahaks ka midagi uut aeg-ajalt. Sünnipäeva ajal sai endale üks linasemat sorti roosa lõng soetatud eesmärgil sellest kampsun teha ning lõpuks ometi saigi tehtud. Suvine pitskoes kampsun, mis omajagu aega võttis.

Poolik kampsuniprojekt.
Lõpuks valmis, kokku õmmeldud ja seljas.
Praegu pooleli olev kudum on ka roosa, nimelt teen endale kolmnurkset salli. Tööl on tihti ühel hetkel soe ja teisel külm, seega oleks hea, kui oleks midagi, mida saab kergelt õlgadele panna või ära võtta. Just ühel ööl tööl ma lõpuks selle kolmnurga kudumise ära õppisingi.


Ääre teen pruunika meelega. Vahepeal läksid ringvardad natukene katki, kuid sirgetel kududes läks see lõngamass natukene raskeks, seega eile sai uued ringvardad soetatud. Loodan lähinädalal lõpuks selle salli ka valmis kududa ja ära pressida.


No comments:

Post a comment

Kuidas ma oma lastele riideid ei osta

Kunangi ei sallinud ma teise ringi riideid üldse. Ehk seetõttu, kuna enamus mu enda riideid tulid kaltsukatest ning kuigi ma teadsin, et ne...