Friday, 13 November 2015

Cooperi öisest piimast võõrutamise tulemus

Mainisin hiljuti, et võõrutan Cooperit öisest piimast. Võin uhkusega nüüd öelda, et viimase kahe nädala jooksul ei ole Cooper tilkagi piima öösiti saanud! Mis veel imelisem, ta on rohkem öid läbi magama hakanud!

Kui enamus kohad, kus selle kohta kirjutati, mainisid, et piima järk-järgult lahjendamine on hea, et saada laps ööotsa magama, siis seda ma isegi ei lootnud. Mõtlesin, et hea seegi, kui ta ärkab ja piisab sellest, et ma saan öökapilt vett võtta ning ta sellega lepib, mitte ei pea end voodist välja ajama ja kööki piima tooma minema. Ime on aga juhtunud sellega, et Cooper on enamus ööd viimase kahe nädala jooksul läbi maganud! Paar ööd on ta ärganud ning natukene vett juues ja oma võrevoodist meie juurde saades on ta edasi maganud. Tänane öö oli aga midagi hullemat (on tunne, et ta tagumised hambad hakkavad ka lõpuks läbi tulema), sest magamistoas muudkui röökis, aga elutoas rahunes maha. Seega saingi teda kaisutada ning veetsime koos öö diivanil keskööst 5ni. Proovisin ükskord pärast seda, kui ta magama jäi, et läheks magamistuppa tagasi, aga pistis röökima siis jälle. Õnneks eelnevad ööd on nii head olnud temaga, et tänane erand mind väga maha ei niitnud.

Siiski on suur-suur ime, et laps, kes eelmised poolteist aastat ärkas pea iga öö vähemalt 2-3 korda, magab öö läbi. See näitab vist, et ta ärkaski, et vaid piima juua. Tuleb küll tunnistada, et enamus neist öödest on olnud üsna lühikesed - magama läks alles kella 9 ajal ning ärkas juba kell 5, aga vaikselt-vaikselt on ta ööd pikemaks venimas. Paar päeva tagasi põõnas ta lausa 6st õhtul 6:30ni hommikul. Siis küll ärkas kell 4 hommikul esmalt, aga jäi minu kaissu saades jälle magama. 

Igatahes on tore, et meil midagi lõpuks ometi selles vallas muutub. Esimesed ööd, kui Cooper üles ei ärganud, olin mina ikka iga paari tunni tagant ärkvel, aga olen nüüdseks ise ka taasavastanud oskuse mitu tundi järjest magada :)


2 comments:

 1. Hea meel suure edusammu üle! :)
  Kuidas Cooper vett joob öösel? Tassist/pudelist?
  Muide kahju, et nii vähe positusi. Olen ise ka emme UK's ja tore lugeda sinu blogi.
  Jõudu ja jaksu!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vett küll lutipudelist, sest tihti on ta siiski veel poolunes.

   Aitäh heade sõnade eest :) Hea meelega blogiks rohkem, aga muud hobid nagu õppimine ja käsitöö võtavad rohkem aega, kui Cooper magab. Kui ta ärkvel on, tahab alati kaasa trükkida, seega eriti ei saa.

   Delete

Tervitused ja uudis!

Tervitused kaugelt maalt! Viimasest postitusest on üle aasta ja ma otsustasin, et ma isegi ei vabanda selle pärast. Viimasel aastal olen üld...