Tuesday, 24 March 2015

Cooperi esimene sünnipäev

(ametlikku karuga pilti ei ole õnnestunud mul veel Cooperist teha, aga lisan selle, kui tehtud saan)

Aastane Cooper...

- Oskab kõndida. Eelistab küll veel käputamist või et meie tal ühest käest kinni hoiaks, aga aina rohkem proovib omaette kõndimist.

- Omab 8. hammast. Viimase paari kuuga ei ole ühtegi uut juurde tulnud.

- On lõpuks ometi oma isu leidnud ning hea meelega näksiks pea terve päeva. Sööb vabalt ka liha, millest varem keeldus. Endiselt meeldivad puuviljad väga, samuti paprikas ja kurk.

- Joob lehmapiima RPA asemel ning tema pudeleid me enam ta sünnipäevast saadik ei steriliseeri.

- Ei püsi pudeliski paigal. Pidevalt hüppab ühe mänguasja juurest teise juurde, kuigi eelistab siiski pottide ja pannidega mängida.

- On väga abivalmis. Ta aitab mul pesu pesta ning pesu pesu masinasse panna ja hiljem kuivama. Tolmu võtmise ajal tahaks ta ise hea meelega tolmuimejaga mängida. Lisaks, kui ma lapiga midagi pühin, siis pühib ka oma käega purusid.

- Magab päeval tavaliselt ühe korra. Enamasti on see uinak 2-3h pikk, kuid on olnud ka päevi, kui uneaeg on tegus olnud ning ta siis ka vaid 20. minutiga kuidagi hakkama saanud on.

- Öösiti ärkab endiselt keskmiselt kaks korda, ei ole sünnist saadik ühtegi ööd järjest maganud (loodame, et sel aastal juhtub ka see ime!).

- Kannab number 5 mähkmeid.

- Kodukaalu järgi kaalub umbes 11,6kg. Arsti juures kaalumas ei ole ammu käinud, varsti läheme. Pikkust umbes 78cm, kui ma teda paar nädalat tagasi uksepiida vastas mõõtsin.

- On hakanud huvi tundma enese söötmisest. Nüüd on vaja talle ka lusikas söömise ajaks kätte anda, millega ta taldriku peal asju ringi ajab. Mõnikord teab lusikat ka hiljem suhu panna. Harjutame edasi, eks harjutamine teeb meistriks.

- Armastab õues olla! Või akna peal õue vaadata.

- Telefoni oskab kõrva juurde panna ning telekapulti kasutab vabalt.

Cooperi sünnipäev oli meil vaikne. Ta sai hunniku kinke tänu sellele, et P'l töö juures mänguasjade ale oli. Sünnipäeval lasksime pojal lihtsalt teha, mis ta tahab ning käisime pikal jalutuskäigul. See nädal on P töölt puhkusel ning plaanis on midagi asjalikumat ka teha vahelduseks.

Pilte eilsest päevast:

Kui Cooper enne sünnipäeva lõpuks kell 21:30 uinus ja me ta kingid ilusti kokku saime panna.

Tegin pojale koogi ka, mida me veel süüa jõudnud ei ole. Karu tellisin, nii osav ma veel ei ole.

Kingid lõpuks avatud!
Kõige parem kingitus :)

Väike püksata töömees.

Kutt sai lõpuks püksid jalga ning käis telgis mängimas.

Kuku!

Väike paus.

Koogisöömise aeg. Ma ettenägelikult võtsin tal riided seljast :)

Nämm, nämm, nämm.
Kui rohkem enam ei mahtunud. 

Lõpetuseks mina ja Cooper aasta tagasi esmakordselt kohtudes ning täpselt aasta hiljem:
7 comments:

 1. Palju õnne! Mul oli eile nii kiire, et ei jõudnud õigel päeval õnnitleda. Aeg ikka lendab kiirelt, mõtle, 3 aasta pärast läheb ta sul juba kooli ;)!

  ReplyDelete
 2. Palju õnne teile kõigile! :)
  Lapsed on ikka niii erinevad- minu 6kuune on 71 cm pikk ja pea 10kg. Sellegipoolest on Cooper väga tubli ja tragi, kuigi mul on raske ettekujutada tema parameetreid :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh! Su laps on üsna suur siis või ehk eesti lapsed ongi suuremad. Kui ma siin mängurühmas käin, siis Cooper on alati teistest tunduvalt suurem nii pikkuselt kui ka paksuselt.

   Delete
  2. Aitäh! Su laps on üsna suur siis või ehk eesti lapsed ongi suuremad. Kui ma siin mängurühmas käin, siis Cooper on alati teistest tunduvalt suurem nii pikkuselt kui ka paksuselt.

   Delete
  3. Mingil seletamatul põhjusel on mu lapsel kiire kasvamisega :D Viimastel päevadel käib jube turnimine ja tugede najal upitamine. Aru ma ei saa, kuhu see väike beebi siis nüüd jäi, võiks asja vähe rahulikumalt võtta :D

   Delete
 3. Palju õnne teile!
  Minul 5kuus vana poiss juba 9,5kg ja 73 cm

  ReplyDelete

Kuidas ma oma lastele riideid ei osta

Kunangi ei sallinud ma teise ringi riideid üldse. Ehk seetõttu, kuna enamus mu enda riideid tulid kaltsukatest ning kuigi ma teadsin, et ne...