Saturday, 5 July 2014

Tervitused Bradfordist

Kolitud!

Pakkimisega alustasin neljapäeval, jätkasin reedel ja viimased asjad sai kibekiirelt laupäeva hommikul ära pakitud. Mingi hetk oli küll paanika, et oli pool tundi meie transpordi tulekuni ja nii palju oli veel teha, aga õnneks sai kõik pakitud. Siis tuli hirm, et asjad ei mahu minibussi ära. Meil nimelt läks õnneks, et sõitja, kelle palkasime, pakkus välja, et tal on minibuss ka lisaks kaubikule, kuhu oleks ta meid kolme peale võtta saanud. Muidu oleks pidanud vaid P autojuhiga minema ja mina oleks Cooperiga rongiga Bradfordi sõitnud. Õnneks mahtusid kõik asjad täpselt ära ja meie ka.

Majaomanik va jobudik ei tulnudki kohale korterit kontrollima. Ei tea, mida ta kartis. Saatsin meili, et jätame ukse lahti ja võtmed lauale, sest ükski kolmest telefoninumbrist, mis mul talle oli, ei töödanud. On tore, et temaga enam midagi ajama ei pea.

Sõit Bradfordi oli natukene üle kahe tunni, aga läks ruttu ning elevus oli kergelt sees. Nägin ju esmakordselt korterit ja Bradfordi, sest me hullud kolime linna, ilma seal varem käimata (P korra käis tööintervjuul).

Korter on ilus ja avar. Ükski lagi ei hakka alla kukkuma, kusagil ei ole hallitust, ahi töötab, veesurve on mõnus ning duši all saab hea temperatuuriga vett, mitte ei pea valima tulikuuma ja külma vahel. Lausa luksus ju!

Mööblit meil ei ole absoluutselt. Esimese öö olime põrandal teki peal, teiseks ostsime kummimadratsi. Kahjuks kõike mööblit ei jaksa korraga välja osta, seega on plaanis need järelmaksuga muretseda. Selleks ootan ARGOselt krediitkaarti, et siis juba valmis vaadatud kraam ära osta, kui nad mulle piisavalt suure krediidilimiidi annavad. See võtab kahjuks kuni kaks nädalat, seega saame veel natukene aega tühjas korteris kummimadratsil elada. Külmikut meil ka ei ole veel, aga hetkel veel elame üle küpsiseid ja kooke süües :D

Kahjuks piirkond, kus elame, ei ole just kõige kenam. Lähim ASDA kaubanduskeskus on 3km kaugusel, mis õnneks on paras jalutuskäik või bussid sõidavad ka. Kesklinna on umbes sama maa ning kesklinn on õnneks täitsa kena (mitte küll nii kena kui Leeds, kuhu on lõppsiht kolida). Üks õhtu käis P üsna hilja poes ning umbes 40 minutit väljas olles oli paar teismeliste kampa tahtnud tüli norida, mingid teismelised neiud palusid alkoholi osta, millest ta muidugi keeldus, ning võimalikku autovargust nägi ka pealt. Seega hilja mina välja küll ei lähe :)

Praeguseks aga kõlbab, sest vähemalt elamine on kena ja terve. Pikalt ei plaani me aga siin ka peatuda, aga järgmist elukohta vaatame küll sellise pilguga, et seal ikka pikemalt peatuma jääda. Tahaksime seda Leedsile ligidamal ning soovitavalt maja aiaga kenas piirkonnas.

Pilte ka!

Väiksem magamistuba oma vannitoaga. Praegu on seal vaid meie ainus mööbel - arvutilaud ja tool. Selles toas on P vannituba, sest ta on ammu rääkinud, kuidas ta tahab dušikabiini, mitte üle vanni olevat dušši. 

Koridor, mis on õnneks üsna avar. Uksest sisse tulles on kohe vastas väiksem magamistuba, vasakul koridoris on suur vannituba, vasakule minnes otse on suurem magamistuba ja parematkätt on elutuba-köök.

Minu vannituba. Tänaseks olen ma küll seda natukene korrastanud, sellel pildil on veel suht segadus, mida palun ärge tähele pange.
Elutuba ja avatud köök. Elutuba on hea suurusega, aga hetkel on see meil ka magamistoa eest oma kummimadratsiga, sest seal on lihtsalt parem päeval istuda, kui põrandal. Lisaks on "voodist" päris mõnus telekat vaadata. Köök mulle meeldib, seal on palju pinda. Pilti tegin küll siis, kui kokkamine poole peal oli ja P korraks toast ära läks. Kast laua all on praeguseks ka tühi ja asjad sealt kappidesse ära pantud.

Suur magamistuba, kus hetkel kõik meie muu kraam on, põhiliselt riided. Paar päeva elasime suures kaoses, aga ma tegin meie kaosest natukene organiseerituma kaose. 
Mööbli puudumise plusspunkt on aga see, et me saame rahus Cooperit mööda elamist kärutada, kui ta unine on. Ta nimelt üldse ei jää enam muudmoodi  magama, kui kärus ringi rallides. Loodame, et see läheb tal üle, kui lõpuks mööbli ka sisse saame, muidu saab ta ainult edasi-tagasi õõtsutamist.

P sai selle töökoha ka, mille intervjuule ta tuli. Alustab nüüdseks nädala pärast. Palk on küll väiksem, kui ta endine oli, aga vähemalt on alustuseks töö olemas ja koos mu emapalgaga elame just täpselt ära. Töö on aga heas firmas ja ilusas kontoris kesklinnas, mis talle meelepärane on. Nüüd alustuseks sai midagigi ja keskendub veel parema töö ja veel parema palga jahtimisele, sest praeguse seisuga ma detsembris tööle ei naase ja olen täiskohaga koduperenaine. 

1 comment:

  1. Väga viks ja viisakas elamine :) Mulle meeldib eriti see köök :D

    ReplyDelete

Viimase aasta muutused minu mõttemaailmas

Olin eelnevalt kuulnud, et 30seks saades muutuvad tihti inimeste eluvaated jms, kuid ei uskunud seda. Tuleb aga tunnistada, et just sel aast...