Saturday, 18 August 2012

Õppida, õppida, õppida.

Kui kõik nüüd läheb nii nagu plaanitud, siis saab minust enne aasta lõppu ülikooliõpilane. Kaasa tagantutsitamisel sain isegi aru, et samamoodi elu ilma riskimata jätkata ei saa ja haridust on mul juurde vaja. Olen ülikooli ja eriala ära otsustanud, aga kandideerinud ei ole. Plaanis on õppida kaugõppes, et ma ikka täiskohaga tööl käia saaksin ja õppelaenu võtaksin ka, sest 6000 naela (7650 Eurot) aastas neli aastat järjest (24 000 naela = 30 590 Eurot) ma tõesti maksta ei suuda omast rahakotist. Viimased asjade uurimised ja praeguse seisuga on plaanis järgmise nädala jooksul oma ankeet ära saata. Eks jagan rohkem, kui midagi täpsemat selgunud on. Väike elevus on küll ja loodan südamest, et ma ei pea pettuma. Tahaks ikka enne 30ndat eluaastat kõrgharidusega olla.

11 comments:

 1. Väga lahe!! Edu sulle!
  Kasu on sellest kindlasti (:

  ReplyDelete
 2. Edu!!
  Hoian pöialt, et kõik läheks nii nagu soovid! :)

  ReplyDelete
 3. 4 aastat kõlab nagu Birkbeck?
  Ma olen seal just viimast aastat alustamas ja olen siiani kõigega rahule jäänud.
  Aga pean tunnistama, et kerged pole need viimased 3 aastat olnud..

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nii palju siis salatsemisest, aga Birkbeck on sihiks jah :) Aga eks näis, ei ole veel ankeetigi täitma hakanud.

   Delete
  2. Ma olen täiesti valmis selleks, et see lihtne olema ei saa, eriti kui veel täiskohaga tööl käia, aga raskused on nende ületamiseks. Eriala omamine selle kõige lõpus on kindlasti seda väärt.

   Delete
 4. Äge! Ma kavatsen ise paari aasta pärast magistrisse minna, aga mul on selline pehmeke eriala, reaalne töö on arvatavasti ikka midagi muud :)

  ReplyDelete
 5. Väga lahe! Mul endal samuti õppimise plaanid. Ja kuidas siis IELTS Academic test läks, pidid ilmselt ka tegema? Ma nii kohutavalt pabistasin, aga lõpuks oli overall band score 7,5 punkti, nii et pole hullu.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma olen NII tänulik sellele kommentaarile, sest IELTS läks mul täiesti meelest ära! Olles viimased 5 aastat igapäevaselt vaid inglise keeles rääkinud, ei tulnud mul see pähegi. Ma arvan, et ma ei liialda, kui ma ütlen, et inglise keelt oskan ma hetkel ehk isegi natukene paremini kui eesti keelt, mida ma räägin umbes kuus korra, muidu vaid loen ja trükin.

   Kiirelt vaja välja otsida täna, kuidas ja kus ma IELTSi Academic testi teha saan jms. Väike kartus on, et see nüüd rikub kõik mu ilusad plaanid natukene ära, sest ülikooli õppetöö algaks 1oktoobril ja kandideerima pean ma vähemalt 2 nädalat ette, seega ajast kipub natukene puudust jääma. Ja ma sattusin juba nii elevile... :(

   Delete
 6. :)
  Küll sa jõuad veel. Ja keele õppimise muret sul ju pole. Jõudu tööle!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ülikoolist soovitati ikka nüüd kandideerida, et ehk ei ole mul vaja seda testi tehagi, kuna ma olen siin riigis 5 aastat elanud ja töötanud. Ankeet sai just saadetud, eks näis mis edasi tuleb. Loodetavasti nende automaatne interneti programm saadab mu ankeedi ikka päris inimesele edasi, kes mind siis intervjuule kutsuks.

   Delete
 7. Minul IELTSi tarvis ei olnud. Oleneb ka valitud erialast aga mul piisas nende enda matemaatika- ja keeletestist :)

  ReplyDelete

Ära häbene ja lahutus-uudist

Tahtsin teha postituse, et mainida, et kui te tahaks iial mulle midagi öelda või ühendust võtta, siis tehtke seda julgelt kas meilid...