Monday, 17 October 2011

Parema enesetunde nimel

Ma tunnen end täna hommikul kohutavalt. Sisimas. Kõhus. Tunne on nagu ma oleks alles paar tundi tagasi suure suure prae ära söönud. Nii raske on olla ja kõht on nagu õhupall. Viimase paari kuu jooksul olen ju küll õppinud, et see, mida ma endale sisse ajan, tõsiselt muudab mu olemist, aga seda ma ei mäletanud, kui ma terve nädala endale iga päev saia sisse ajasin. Ja kaanelikukleid. Ja need paar õlut, mis ma endale lubasin.

Uus nädal tähendab uut algust. Manustasin mõned seedimist soodustavad toidulisandid ja lõunaks võtan tööle kaasa kana, salatit ja jogurtit. Täna on küll Jeans for Genes Day tööl ja tehakse beekonikukleid, aga juba mõte sellest ajab iiveldama. Töökaaslane teeb oma imelisi koogikesi ka heategevuse jaoks müügiks, neist ma ehk ühe endale luban, aga ma vaatan, kuidas enesetunne on. Tööle võtan kaasa ka sidruni, sest soe sidrunivesi on mulle väga maitsema hakanud tee ja kohvi asemel.

Õhtul on plaanis kartulisalatit teha, sest Roger tuleb ju homme koju. Tuleb oma paksu naise juurde :P Räägitakse, et naised võtavad abielludes kaalust juurde, aga minuga see veel juhtunud ei ole. Kadunud on mõned kilod võrreldes sellega, mis ma kaalusin meie kokku kolides. Rogeriga on teine lugu... Aga mina just üksinda olles söön rohkem. Ma tean, et Roger tavaliselt hakkab norima kui ma ilmselgelt liialt söön ja ma ise tahan tema ja ka enda jaoks hea välja näha. Ärge saage valesti aru, ta ei pane mind sugugi halvasti tundma, mulle meeldib, et mul on väike kontroll olemas, kes ei lase mul laisaks minna ja käega lüüa :)

3 comments:

 1. Hihii. Minu mees r22gin just vastupidi, et miks sa niipalju kemikaale kasutad ja ei ole mul ennast meikida vaja. :D Aa, ja kaalust pean ka juurde v6tma. Kui ma temaga kohtusin siis olin 5 kilo raskem, aga ma teda selle koha pealt ei usalda- praegu olen 6nnelik enda ideaalkaaluga, ainult trenni oleks veel vaja teha. Tema on ka mul juurde v6tnud nagu Roger nagu ma aru sain. :D Niiet kui ma enda meest hakkaks kuulama siis peaksin p2ris meigivaba trulla v2lja n2gema. :P

  ReplyDelete
 2. Sau, tundub ikka kompleksides ja kuri mees sul olevat!
  Kui armastab, siis ongi kõige ilusam oma kalli meigivaba-puhas sile näolapp. Ja ära tule ütlema, et Sul on mõni punn siin-seal, Sa oled 20.date 1-eses pooles, Sul pole veel kortse oled ilus niigi, naudi seda aega, anna oma nahale maksimaalset meigivaba aega. Ja maga hommikuti nii kaua kui saad ka siis kui mees kodus on, ta saab ise ka võileivad tehtud, Sa näed piltidelt tihti küll igati hoolitsetud välja, kuid väsimust need ei peida, maga ennast välja.
  Kasuta oma teenitud raha oma äranägemise järgi, majapidamiseks tehke nn ühine fond, millesse panustate võrdselt, ma ei leia, et pead mehelt poeskäigusks luba küsima. Hinda ennast, Mari, tee mida tahad, saad kõigega hakkama ja mõtle sellele, et millist eeskuja sa tahad, et Su mees teie lastele tulevikus annaks - seda, et naine teenindab ette-taha ja kuuleb manitsusi stiilis a'la sa hakkad paksuks minema ja pane ikka meiki ka peale (kusjuures teatud eas võivad sellised märkused ka tõsiseid söömishäiried, psühholoogilisi hädasid põhjustada) või tahad, et lapsed kasvaksid tublideks, abivalmis, tolerantseteks, hakkajateks inimesteks? Ps, kas R. sul eesti keelt ka oskab, ainult normaaalne oleks, kui ta oleks tundnud sinu pärast kohustust - huvi ka sinu emakeel selgeks saada ja sinu sünnimaa ajalugu jne tunda.

  ReplyDelete
 3. Ladygardenia, eks see täiesti kuivõrd erinevad meeste iluarusaamad on ja eks erinevatel kultuuridel ole ka siin oma tegu.
   
  Anonymus, minu kallis kaasa ei ole sugugi kompleksides ja kuri ja ma väga vabandan, kui ma temast sellise hirmsa pildi olen suutnud luua. Ta ei käse mul meiki kanda, aga kui ma enne välja minekut aeg-ajalt küsin, kas meigiks või mitte, siis ta enamasti kas ütleb, et minu oma valik või soovitab natukene ikka ripsmetušši panna.
   
  Nii nagu mina küsin enne millegi ostmis Rogeri arvamust, küsib ta alati ka minu arvamust. Raha on meil ühises fondis nagunii ja meil ei ole absoluutselt mitte mingisugust jagamist, et mis on minu ja mis on tema raha. Ehk kõlab üsna utoopiliselt, aga meie suhtes toimib see variant ülimalt hästi.
   
  Tahaks selgeks teha ka selle, et Roger ei ole mulle mitte ükski kord maininud, et ma olen paks. Hoopis vastupidi, talle meeldivad mu kurvid ülimalt ja ta suudab mind alati end väga seksitalt tunda panna. Mina ise olen see kiiksuga, kes 1kg juurde võttes paanitseb ja vaene Roger peab mu viginat siis taluma ja koos minuga paar päeva vaid salatit sööma.
   
  Ette-taha tegemisega on üsna naljakas lugu, sest ma alati norisin oma tädi kallal, et ta oma elukaaslasega sama tegi ja nüüd teen seda täpselt ise ka. Ma ei tee sugugi seetõttu, et Roger käseb või ma tunneks kohustust, mulle tõsiselt meeldib, et mul on keegi kellegi eest hoolt kanda, kanaema nagu ma olen. Kui ma haige oleks, siis saaks ta ise vabalt söögitegemisega hakkama jms. Samuti elamises on tema usinam koristaja, riiete pesija, triikija jms, toiduga seonduv on mulle südamelähedasem.
   
  Roger teab eesti keeles päris mitmeid sõnu, aga õpetanud ma teda ei ole, sest minu meelest on seda maru raske seda teha. Seega tema eesti keele õppimine on pigem minu taga, mitte tema. Meie laps õpib kindlalt nii eesti kui ka inglise keelt ja ehk lapsega koos saan selle Rogerile ka selgeks. Kõik Eestiga seonduv on Rogeri jaoks ülimalt huvitav ja ta on seal korduvalt käinud, eriti kuna ma ei olnud sugugi ta esimene eestlannast tüdruksõber (ja ka mitte teine :P). Minu kaudu on ta hakanud väga huvi tundma aga just Lõuna-Eesti kohta, mis on väga armas.
   
  Ma olen kindlasti enda kõige suurem kriitik ja kasutan oma blogi tihti liialt virisemiseks, aga see on minu blogi ja teen, mida tahan :)

  ReplyDelete

Kohtusin eestlasega :)

Ajaloo huvides paneks kirja, et eile sain ma siin ühe eestlasega kokku. Inglismaal ei huvitanud mind sealne Eesti kogukond eriti, kuid nüü...