Monday, 30 September 2013

Olen nüüd liialt aus ja avalik natukene

Ei tahtnud esmalt sel teemal küll siin väga kirjutada, aga ajaloo huvides tahaks natukene praegused tunded kirja panna küll.

Ma lihtsalt ei saa aru, kuidas saab kedagi viis ja pool aastat südamest armastada ja järsku üleöö vihkama hakata. Ma saan aru, et tegin vigu ja et tal on täielik õigus mind vihata, aga nii kiuslik ja haiget tehev olla on ebavajalik. Tema vead olid siiski need, mida ma enam taluda ei suutnud.

Üks, milles kokkuleppele saime, olid raha-asjad - kõik pooleks. Mina pidasin asjades omalt poolelt kinni, tema mitte. Viimase kuu ma meie ühises korteris ei elanud, aga maksin kõik maksud pooleks ja isegi üüri, kui pidin üüri ka uues kohas maksma. Ainus, mida küsisin ja mida lubati, oli ettemaks uue elukoha jaoks ja pool eelmise korteri tagatisest. Ei näinud ma sentigi endise korteri tagatisest, meie ühistest säästudest, jms. Ainus, mida ausalt maksti oli iPhone 5 leping, mis veel 15 kuud kehtib. Kuni täna tuli e-mail, et järgmisest kuust ta seda enam ei maksa ja telefoni mulle tagastada ei kavatse. Ta kujutab ette, et ma maksan 15 kuud telefoni eest, mis on minu nimel, aga mida mul ei ole? Seda asja ma nii jätta ei kavatse.

Igatahes tegi see tuju nii kurjaks ja kurvaks samal ajal. Teades, et me mõlemad tegime vigu, olen ma hoidnud viimaseid asja-ajamisi võimalikult neutraalsed ja ausad. Tema põhiväide on, et ta teenis minust rohkem raha ja seetõttu jääb kõik temale. Selle, et esimesed kaks ja pool aastat meie kooselust olin ma ainus, kes töötas ja samas veel üsna hullul arvul ületunde tehes, on ta absoluutselt unustanud. Ja see teeb haiget.

Ma ei tea, kas ma oleks pidanud nüüd sedasi avalikult kirjutama, aga vaid roosilistest asjadest siin kirjutada oleks ka vale.

Hea on see, et Ocadost tellisin Geisha šokolaadi ja see on jätkuvalt sama maitsev, kui ma mäletasin.

11 comments:

 1. Minu eks tegi sama nalja, ei maksnud teleka järelmaksu, mis minu nimel, aga telekas oli tema käes. Lahenes alles nii, et lubasin telekale järgi minna. Aga terror peale lahkuminekut oli kohutav ja kestis peaaegu 6 kuud...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oleks siis, et ma talle midagi ei jätnud... Kõik mööbel, KAKS telerit, lisaks ühised säästud, korteri ettemaks jne. Ehk tal ei ole väga enam, millega mu elu põrguks teha :P

   Delete
 2. Tere. Minu meelest on mehed paljudes asjades egoistlikud. Püüa asju selgeks ajada nii et enda närve ei riku. Mida rahulikum praegu oled, seda rahulikum lapseke sünnib.

  ReplyDelete
 3. Minu isa keeras minu emale paraja sita (vabandust koleda sõna pärast aga muud moodi seda nimetada ei saa) kokku. Elasid 19 aastat koos, isal pangakaarti ega midagi polnud, sest tal oli ammusest ajast mingi väike võlg aga ei tahtnud seda ära ka maksta. Kõik lepingud ja asjad olid siis ema nimel. Kui nad olid mingi 17 aastat koos olnud, siis isa tahtis autot osta, ema pidi laenud võtma, ema oli küll vastu sellele aga isa ei jätnud jonni. Ema siis võttis laenu, isa ostis auto ja ema maksis siis seda laenu (isa ei andnud mitte sentigi selle jaoks raha, sest tal oli vaja omale mudelautosid osta). Kui emal mõni kuu maksmata jäi, siis pakuti võimalust uus laen võtta, et siis vana ära maksta, ema seda ei tahtnud aga isa jälle ei jätnud jonni ning ema võttis jälle laenu. Maksis vana laenu ära ja siis hakkas uut maksma. Kui kooselul sai 19 aastat täis, siis isa ütles emale, et ma ei taha enam sinuga koos olla, koli välja (ja see tuli meile kõigile nagu välk selgest taevast, emal-isal polnud mingit tüli olnud ega midagi). Isa lõhkus/viskas KÕIK ema asjad ära, kuna ema nimel olid igasugused interneti jne tähtajalised lepingud, siis pidi ema neid maksma, samas kui emale ei olnud neist asjadest mitte mingit kasu (nüüdseks on need muud asjad siis makstud). Laenu aga maksab ema siiamaani (lahus on ema ja isa olnud u 5 aastat) ja loomulikult laenu isa ei maksa, ütleb et aga mis mul sellest, see pole ju tema nimel. Kuna ema on laenu maksmisest mitu korda maksepuhkust võtnud (ja mõne kuu lihtsalt maksmata jätnud), sest vaja korteri üürid ja asjad maksta, süüa ju vaja jne, siis on see laen emal nii suureks kasvanud. Ühe korra isa saatis emale raha, et laenu maksta ja summaks oli 1 eur. Isa siis saatis emale sõnumi ka, et ''Kallis endine naine, saadan sulle raha, et saaksid laenu ära maksta ja oma elu korda. Ole tubli!''

  Niiet vot millised võivad ikka mehed olla....

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oh issand, mis hirmus lugu. Täitsa hull, kuidas inimesed ikka järsult muutuda saavad ja armastusest saab viha.

   Delete
  2. Hirmus lugu t6esti. Ma muidugi ei tea, kas see asjaolu, et isa ei tahtnud oma vana v6lga ära maksta, oleks ema juba aastaid tagasi ettevaatlikuks tegema pidanud.
   Aga kas emal ei oleks v6imalik kasv6i tasuta 6igusabi kusagilt, sest juhul kui nad olid abielus, siis on neil ühised kohustused ja ei saa nende täitmist ainult emalt n6uda. Ta v6ik vähemalt asja uurida, v6i on k6ik juba ammu aegunud.

   Delete
  3. Ema rääkis isale koguaeg, et maksku see vana võlg ära, et summa pole ju nii suur aga isal oli asi mingis oma nõmedas põhimõttes. Ja no ema poleks unes ka osanud näha et isa nii käituda võib ja talle sellise jama korraldab. Aga õnneks või siis kahjuks ema ja isa abielus polnud ning ema on seda asja uurinud. Ainuke variant on, et isa vabatahtlikult kirjutab laenu enda nimele aga seda ta ei tee.

   Delete
 4. Oleksid pidanud natuke ootama oma osa maksmisega. V6i kui sa ülekandega maksid, kas sa saad äkki makse tagasi v6tta?

  M6tle selle peale, et k6ik mis sa teed teistele, tuleb endale ringiga tagasi, nii hea kui halb. Ja ükskord on k6ik läbi ja sa saad rahulikult Oma elu nautida, mehe ja p6nniga :)

  Liina

  ReplyDelete
  Replies
  1. Telefon, nagu ka kõik teised arved, olid minu nimel. Seetõttu on ehk üllatus, et ta siiamaani isegi ausalt oma arvet maksnud on, mis minu pangakontolt otsekorraldusega maha tuleb.

   Üritan ikka positiivseks jääda, kõik on mööduv ja elan tuleviku nimel ning keskendun P'le ja põnnile :)

   Delete
 5. ahh, mari, mul on nii hea meel, et sa sellest neegrist (anna andeks) lahti said :)) minul on igatahes hea meel. respekt.

  ReplyDelete
 6. küsiksin veel, kuidas inglismaal lapsesüsteemiga on? kui teie abielu on juba lahutatud, siis pole see muidugi oluline, aga kui see veel kehtib, siis on ju teoreetiliselt võimalik ametlikul abikaasal ka lapse kaudu keerata sulle, isegi kui ta pole isa. mina pole seda asja ise uurinud, lihtsalt aeg-ajalt on meedias sedasorti teemad läbi käinud.
  loodetavasti on tegemist siiski tema mööduvate emotsioonidega. inimesed ikka kipuvad esialgu reageerima asjadele viisil, mida hiljem piinlik meenutadagi. naljakas muidugi, kuna nii palju, kui ma olen seda blogi sattunud lugema, on mulle jäänud mulje, et sinu endine abikaasa oli sinust märksa vanem ja siiamaani arvasin, et just vanusega tuleb inimestele küpsust juurde ja areneb enese emotsioonide kontrollimise oskus.

  mari

  ReplyDelete

Kuidas ma oma lastele riideid ei osta

Kunangi ei sallinud ma teise ringi riideid üldse. Ehk seetõttu, kuna enamus mu enda riideid tulid kaltsukatest ning kuigi ma teadsin, et ne...